FAQ

Může to zkrachovat?

Zakoupené zlato je jenom Vaše, je ve Vašem držení, nemůžete o něj přijít.

Co když cena zlata klesne?

Většina světových zlatých dolů již těží zlato nad hranicí 1 200 USD za Trojskou unci (v níž se zlato obchoduje) a vzhledem k tomu, že povrchové doly jsou již vytěženy a těží se ze stále větších hloubek, je snížení ceny zlata nereálné. Výtěžnost zlatých dolů klesá, zásoba vytěženého zlata na světě se ročně zvyšuje jen o 1 až 2 % a vzhledem k tomu, že zlato nepochází ze Země (vzniklo při výbuchu hvězd a na Zemi ho dopravily meteority 200 milionů let po jejím vzniku), nelze ho uměle vyrobit. Poptávka po něm značně stoupá, tudíž se očekává v blízké době jeho nedostatek. Už teď je k získání jediné unce ryzího zlata potřeba 38 hodin práce jednoho horníka.

Co znamená, že zlato je uchovatelem hodnoty?

Zlato historicky uchovává hodnotu peněz. Za stejné množství zlata jste si koupili oblek, auto, či dům jak v roce 1908, 1990, tak i v současnosti. Cena v penězích se však výrazně liší. Zlato v průběhu času svou hodnotu stále zvyšuje (viz fakta v předchozí odpovědi), proto je v současné době nejefektivnější a nejbezpečnější formou ukládání peněz (spoření) nebo investování.

Znamená to, že se do zlata dá spořit?

Ano a je to nejlepší způsob, jak nejlépe využít průměrné ceny. Lze spořit už od 100 Kč měsíčně a již zakoupené slitky v průběhu spoření kdykoliv použít (zpětně převést na peníze – do tří dnů), aniž by se proces spoření přerušil.

Jakou mám záruku, že mi bude zlato odkoupeno?

Pokud si zvolíte dobrého obchodního partnera, kterým v tomto případě švýcarská rafinerie PAMP bezpochyby je, dává vám 100% záruku, že od Vás Vaše zlato nejen kdykoliv a v jakémkoliv množství odkoupí, ale učiní tak s nejnižším spreadem (rozdíl mezi nákupní a výkupní cenou) a nesporným bonusem, kterým je vrácení vstupního poplatku, s daným slitkem spojeným, a to ve 100% výši.

Není lepší stříbro?

Stříbro je průmyslový kov, není osvobozeno od DPH, takže platíte navíc 21 % DPH. Zlato je monetární kov, JSOU TO PENÍZE V JINÉ FORMĚ. Díky tomu je DPH 0 %. Do stříbra nelze postupně spořit, lze koupit pouze celé slitky nebo mince. 85 % stříbra se použije v průmyslu, 15 % je Investiční stříbro. Změna technologie ve výrobě nebo propad průmyslové výroby může snížit poptávku, tedy i cenu.

Není lepší mít peníze v bance?

Peníze v bance ztrácejí svoji hodnotu díky inflaci, měly by zde sloužit pouze jako rezerva na nutné a neočekávané výdaje. V roce 2017 zkrachovaly čtyři evropské banky, tři v Itálii a jedna ve Španělsku. Fond pojištění vkladů kryje necelé 1 % pojištěných vkladů do 100 tis. Eur. Evropská Centrální Banka (ECB) zvažuje možnost zmrazení vkladů klientů po určitou dobu při kolapsu bank. Pro tento případ je dobré mít vždy po ruce „hotovost“.

Co je to tzv. „Papírové zlato“?

Jedná se pouze o „certifikáty na zlato“, papírová burza COMEX eviduje na 1 unci fyzického zlata 228 kontraktů, tzn., že pouze jeden z 228 investorů by svoje zlato obdržel. Obchoduje se se zlatem, které prakticky fyzicky neexistuje.

Je pravda, že na internetu mohu koupit zlato levněji?

Ano, ale jen zdánlivě. Proč? Protože garance a kvalitní servis jsou VŽDY důležitější, než zdánlivě výhodná nižší cena. PAMP garantuje svým klientům prvodržitelství, tzn., že klient je vždy prvním majitelem slitku. Oběhové zlato, tedy zlato „z druhé ruky“ je vždy levnější, není garance původu. PAMP garantuje pravost zlata díky jedinečné technologii VERISCAN a garantuje výkup zlata v jakémkoliv množství. Klient má k dispozici uživatelský účet, kde může sledovat průběh spoření, dostává potvrzení každé platby emailem, může využít bezplatnou zákaznickou linku (po – pá 8 – 18 hod). Navíc jako obrovský bonus má k dispozici bezplatný depozit zlata v zabezpečených a pojištěných trezorech.